{{ctrl.notification}}

معرفی شرکت هواپیمایی ماهان

معرفی شرکت هواپیمایی ماهان و تاریخچه مربوط به آن

ماهان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی در ایران می باشد که در سال1371 با پرواز مستقیم تهران به کرمان  افتتاح شده است. دلیل انتخاب این خط هوایی برای اولین پرواز سفارشی، تدبیر یکی از سهامداران عمده ایرلاین ماهان جناب آقای حسین مرعشی می باشد. حسین مرعشی پسر عموی همسر علی اکبر هاشمی رفسنجانی بود و در دولت پنجم و ششم نماینده مجلس و استاندار کرمان شد از این رو برای تسهیل حمل و نقل استان کرمان تصمیم به راه اندازی خط هوایی کرمان به تهران گرفت. ابتدا قرار شد حسین مرعشی هواپیماهای خط هوایی کرمان تهران را با کمک یک شخص مصری و به صورت شراکت در اختیار شرکت هواپیمایی ماهان در بیاورد اما بعد به دلیل بدهی مصر به این ایرلاین، مصر تصمیم گرفت بدهیش را با ایران تسویه نماید و چهار هواپیما را به جای بدهی به ایران داد. اولین هواپیماهای این ایرلاین ایرباس ها بودند و پس از آن در سالهای بعد بویینگ ها نیز افزوده شدند. ماهان یکسال بعد به دلیل استقبال مردم کارمندان خود را افزایش داد و تا سال 1375 نزدیک به 1 میلیون مسافر را جابجا نمود. نهایتا در سال 1377 خط هوایی تهران دبی را راه اندازی نمود که امروزه از پر طرفدارترین پرواز های خارجی می باشد. در سال 1379 نیز به عضویت انجمن بين المللي حمل و نقل هوايي (ياتا) درآمد و خط هوایی تهران بانکوک را راه اندازی نمود. بعد از این نیز خطوط هوایی، تهران به دوسلدورف آلمان، تهران به کلمبو سری لانکا، تهران به دهلی، تهران به بیرمنگام انگلستان،  تهران به منچستر انگلستان ، تهران به لاهور در پاکستان، مشهد به بانکوک، تهران به قزاقستان، اربیل، آنکارا، کویت، گوانجو، ایروان،‌ پکن،‌ مونیخ و بسیاری دیگر راه اندازی و مورد استقبال ایرانیان واقع شد تا جایی که امروزه بیش از 3000 نفر در ایرلاین ماهان مشغول به فعالیت هستند. ایرلاین ماهان کشورهایی از اروپا، خاورمیانه، آسیا را تحت پوشش خود قرار داده است.

ناوگان ایرلاین ماهان

هواپیمایی ماهان دومین شرکت هواپیمایی در ایران است که بیشترین تعداد پرواز را در هر ماه از آن خود کرده است. همچنین این ایرلاین دومین رتبه برای بیشترین درصد پروازهای بدون تاخیر را در بین سایر خطوط هوایی داشته است. در حال حاضر ایرلاین ماهان 54 فروند هواپیما که شامل 2 فروند بویینگ 747-300 (معروف به ملکه آسمان) و هفت فروند ایرباس  A340-600،  چهار فروند ایرباس  A340-300 ، چهارده فروند ایرباس  A300-600 ، ده فروند ایرباس  A310-300 ، هفده فروند BAE 146-300 می باشد.

ایرلاین ماهان و امکانات پروازهای داخلی

پروازهای ماهان در دو کلاس تجاری و معمولی تقریبا تمامی شهرها و حتی برخی از بندرهای مهم اقتصادی را تحت پوشش خود قرار داده است و شما قادر هستید با تهیه بلیط های چارتر یا سیستمی ایرلاین ماهان پروازی امن را تجربه نمایید. کلاس معمولی خطوط داخلی ماهان فضای بیشتری در مقایسه با ایرلاین های دیگر به مهمانان خود اختصاص داده است. در کلاس تجاری نیز تعداد صندلی ها محدود است. یکی از مزایای محبوب مهمانان پرواز با ایرلاین ماهان سفارش غذای رژیمی یا مورد علاقه خود 36 ساعت قبل از پرواز می باشد البته قابل ذکر است پس از ثبت انتخاب اجازه تغییر آن را نخواهید داشت. یکی دیگر از خدمات این ایرلاین در هر دو کلاس پروازی، اقتصادی و تجاری ثبت صندلی دلخواه و دریافت کارت پرواز از 24 ساعت قبل تا 90 دقیقه مانده به زمان پرواز در هر دو مسیر داخلی و خارجی می باشد که برای راهنمایی و انتخاب صندلی دلخواه خود در پرواز می توانید با واحد پشتیبانی سایت ماهان چارتر با شماره تماس های 05138704330 و 09339659785 ارتباط برقرار نمایید.

 پذیرش حیوانات خانگی در پرواز های ماهان

خطوط هوایی ماهان نیز مانند بسیاری دیگر از خطوط هوایی حمل و نقل حیوانات را نیز در خط مشی خود گنجانده است البته اگر قصد انتقال حیوان به کشور دیگری را داشته باشید باید تمام مجوزهای لازم را اخذ نمایید. هزینه حمل و نقل حیوان نیز بسته به وزن آن و وزن قفس یا جعبه محاسبه میگردد. حمل حیوانات به دو صورت امکان پذیر است : 1. طریق پایانه های مسافری (وقتی حیوان همراه شما باشد) 2. از طریق پایانه های باربری (وقتی خودتان همراه حیوان مورد نظر نباشید)  

خطوط هواپیمایی ماهان و خدمات به نوزدان و کودکان بدون همراه

برای نوزادان چند روزه تا 2 ساله که صندلی به آنها تعلق نمیگیرد برای امنیت بیشتر سبد نوزاد برایشان در نظر گرفته شده است. این سبد رایگان و در پروازهای بالای 90 دقیقه قابل رزرو می باشد. کودکان بین 5 تا 12 سال بدون همراه می توانند پرواز نمایند البته با بدرقه قیم قانونی یا پدر و مادر و پر نمودن فرم مربوطه امکان پذیر است.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما ماهان یا انواع رزرو آن

برای خرید بلیط هواپیما ماهان می توان با مراجعه مستقیم به سایت ماهان چارتر به آدرس MahanCharter.com بلیط سیستمی یا چارتری به مقصد مورد نظر را رزرو نمایید. اما اگر در هر صورتی تمایل به خرید اینترنتی ندارید میتوانید با تماس به واحد پشتیبانی ماهان چارتر یا ارتباط با آی دی تلگرام ماهان چارتر به آدرس T.me/SaPAD_co رزرو خود را به صورت تلفنی یا تلگرامی قطعی نمایید. اگر به دنبال بلیط ارزان چارتر ایرلاین ماهان هم هستید می توانید با عضویت در کانال رسمی ماهان چارتر در تلگرام به آدرس T.me/MahanCharter یا دنبال نمودن صفحه رسمی ماهان چارتر در اینستاگرام به آدرس Instagram.com/MahanCharter از نرخ بلیط های لحظه آخری و آفری ایرلاین ماهان مطلع شوید.

date_range یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ remove_red_eye 411 بازدید favorite_border 0 chat 0

ثبت نظر

chat 0